Pajtás Utcai Óvoda

A Pajtás Utcai Óvoda Kecskeméttől 10 km-re kertvárosi óvodaként működik.

Településünkön 52 éve van óvodai ellátás. A Pajtás utcai az új óvoda, amit 1995-ben adtak át, közel 2000 m2 területen helyezkedik el.

Az épületben 6 csoportszoba található, mely 160 kisgyermek befogadására alkalmas.

Minden csoportszobának külön öltözője és mosdója van. Óvodánkban tiszta és vegyes csoportok is működnek. (kiscsoport, középső csoport, nagy csoport és három vegyes csoport) Minden csoportban galéria van, amely nemcsak esztétikus, szép, hanem nagyon jól megosztja a csoportok területét.

Az óvoda tetőtérben tágas torna-, és egy nagy előadóterem található. Az elmúlt években sikerült kialakítani egy fejlesztőszobát is. Óvodánkat hatalmas udvar veszi körül. A nagy zöld terület az árnyékot adó nagy fákkal egész évben biztosítja a gyerekek mozgásigényének kielégítését.

Udvari játékeszközeinket folyamatosan cseréljük, a játszófelületet bővítjük.

A KRESZ-pálya udvarunk jelentős élményforrása.

Az óvoda Zöld Óvoda címmel rendelkezik.

Szoros kapcsolatot ápolunk a szomszédos iskolával, egymás rendezvényein rendszeres részt veszünk.

Minden évben megrendezett fő rendezvényünk a „Népi játék-, és gyermektánc találkozó”, melyen a város óvodáinak néptáncosait látjuk vendégül.

A városrész jellegéből adódó hagyományokat tiszteljük és megismertetjük gyermekeinkkel is.

Dolgozóink csoportonként: