Ménteleki Óvoda

A településen az óvoda elhelyezkedése nagyon kedvező, erdő szélén „mesevár”.

Az erdő, a rét, a szántóföld – a természeti környezet élővilága gazdag lehetőséget kínál gyermekeink számára az ismeretek gyarapításában és a tapasztalatszerzésben.

Tágas, nagy udvara, saját kis erdeje különleges élményekben részesíti az odajáró kisgyermekeket.

A két csoportos óvodába mintegy 50 kisgyermek jár. Csoportjaink vegyes csoportok 3-7 éves korú gyerekek vannak egy csoportban. Ez lehetővé teszi, hogy a testvérek, unokatestvérek igény szerint egy csoportba járjanak. Jellemző óvodánkra a családias, nyugodt légkör.

Mindannyian elkötelezett hívei vagyunk a környezettudatos magatartásnak, ez megmutatkozik a természet szeretetében, védelmében az egészséges életmódra nevelésben, és az erre irányuló igény kialakításában.

A jól felszerelt természetbarát óvoda az iskola épületében működik.

Óvodánk rendelkezik Zöld Óvoda címmel.

Dolgozóink csoportonként: